Turystyka Gniezno
Powrót

Muzeum na targach edukacyjnych


Muzeum Początków Państwa Polskiego po raz kolejny gościło na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Tym razem zaprezentowało swoją ofertę podczas Targów Książki dla Dzieci i Młodzieży oraz na towarzyszących im Targach Edukacyjnych, które odbyły się w Poznaniu w dniach od 15 do 17 marca 2013 r.


Stoisko muzealne odwiedziło ponad 500 osób, rozdano około 2000 ulotek, w tym plakaty i wydawnictwa edukacyjne wydane przez Starostwo Powiatowe w Gnieźnie w ramach projektu „Tu powstała Polska”.

To były trzy dni zapełnione spotkaniami i rozmowami z nauczycielami i rodzicami zainteresowanymi ofertą edukacyjną Muzeum Początków Państwa Polskiego. Ich efektem są zamówienia lekcji w siedzibie Muzeum w Gnieźnie, ale także zaproszenia działu edukacji do szkół w Poznaniu i jego okolicach. Oferta muzealna wzbudziła zainteresowanie również wśród rodzin z dziećmi, które tłumnie odwiedzały Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży. Pytano głównie o weekendową ofertę dla dzieci, o warsztatowe soboty odbywające się w Muzeum w każdą sobotę i o program rodzinnych niedziel.

W trakcie targów na stoisku Muzeum Początków Państwa Polskiego można było wziąć udział w warsztatach architektonicznych i spróbować swych sił w konkursie historycznym, który wzbudził entuzjazm wśród wielu uczestników Targów niezależnie od wieku. Tym bardziej, że do wygrania były plakaty edukacyjne autorstwa Jarosława Grygucia wydane przez Starostwo Powiatowe w Gnieźnie w ramach projektu „Tu powstała Polska”, a także płytki ze słuchowiskami „Dotknij historii. Radiowe spotkania z Muzeum Początków Państwa Polskiego” powstałe w ramach projektu „Patriotyzm jutra”. Organizatorzy stoiska targowego Muzeum Początków Państwa Polskiego mają nadzieję, że targowe rozmowy zaowocują w najbliższej przyszłości spotkaniami z historią w Gnieźnie.


Magda Robaszkiewicz
Muzeum Początków Państwa Polskiego
61 426 46 41 w. 209
magda.robaszkiewicz@mppp.pl


fot.: Magda Robaszkiewicz